Czy warto grać wysokimi stawkami w wyścigach kolarskich?

Warunki konieczne do udanego obstawiania kolarstwa

Warto zastanowić się nad tym czy strategia polegająca na obstawianiu wysokich kursów w wyścigach kolarskich jest opłacalna. W pierwszej kolejności należy sobie jasno powiedzieć, że kolarstwo jest taką dyscypliną sportu, gdzie o wygraną rywalizuje w danym dniu zazwyczaj ponad 100 osób i teoretycznie wszyscy mają na starcie równe szanse. W praktyce wygląda to jednak nieco inaczej. Trzeba bowiem znać strukturę zespołów kolarskich i uwarunkowania, jakie tam na co dzień obowiązują. Otóż każda drużyna rywalizująca w zawodowym peletonie składa się z kilku liderów, a resztę stanowią pomocnicy, którzy starają się pracować na rzecz swoich kolegów. Taka taktyka jest powszechnie stosowana od niepamiętnych czasów i nic nie wskazuje na to, by w najbliższych latach miało to ulec zmianie. Po prostu zdarzają się zawodnicy wybitnie utalentowani, którzy mają predyspozycje do osiągania sukcesów i to oni są wyznaczani jako liderzy w swoich ekipach. Dlatego też przed każdym wyścigiem bukmacherzy proponują graczom kursy na poszczególnych zawodników i dobrze widać, że na samej górze znajdują się przeważnie najbardziej znane osobistości z peletonu. Stawki są bardzo przyzwoite i jeśli uda nam się udanie obstawić, to możemy spodziewać się wysokich wygranych.

Odpowiednia strategia przy typowaniu zdarzeń kolarskich

Naturalnie nie zawsze wygrywają faworyci i o tym też należy pamiętać. Można zaryzykować twierdzenie, iż podczas danego wyścigu pojawi się kilka niespodzianek w postaci triumfatorów, których nikt nie faworyzował. To znakomita okazja dla osób, które aktywnie śledzą zdarzenia w kolarskim peletonie i potrafią przewidywać takie niespodziewane rozstrzygnięcia. Rzecz jasna wiąże się z tym możliwość powiększenia stanu swojego konta u bukmachera. Warunek jest jeden. Trzeba wybrać odpowiedni moment i obstawić kogoś z wysokim kursem. Dobrą okazją będzie tu na przykład płaski etap, gdzie często dochodzi do ciekawych zdarzeń na ostatnich kilometrach. Najszybsi zawodnicy z peletonu mają czasami kłopoty, żeby zająć odpowiednią pozycję przed finiszem i właśnie wtedy pojawia się szansa dla innych kolarzy. Czasami wystarczy dosłownie moment, aby zyskać kilka metrów przewagi i utrzymać to do samej mety, W efekcie etapy wygrywają mniej znani zawodnicy, a gracze obstawiające wyścigi kolarskie mogą w ten sposób dużo zarobić, także dzięki bonusom powitalnym.

Obstawianie mniej znanych wyścigów szansą na wysokie kursy

Innym sposobem na typowanie kolarstwa jest skoncentrowanie się na tych wyścigach, które cieszą się mniejszym zainteresowaniem mediów. Oczywiście wymagana jest w tym przypadku świetna znajomość składów drużyn i realiów, jakie panują na wybranym wyścigu. Warto śledzić zapowiedzi zawodników, którzy często zdradzają swoje zamiary i sugerują, że niektóre starty są dla nich priorytetowe. To wystarczająca informacja, żeby obstawić konkretne typy u bukmachera i czekać na ostateczne wyniki. Prędzej czy później taktyka opierająca się na wysokich stawkach przyniesie oczekiwane korzyści. Do tego dochodzą niesamowite emocje w trakcie śledzenia naszych faworytów na trasie. 

 

Możesz również polubić