Kiedy zakup roweru jest najbardziej opłacalny?

Wszystko ma określoną cenę. Niekiedy jest ona dość wysoka i ciężko nam kupić wybrany produkt. Jednak bywają okresy, kiedy ceny stają się zdecydowanie niższe. Jak jest w przypadku rowerów? Kiedy jest taki moment?

Koniec sezonu

Jednym z najlepszych momentów na zakup roweru jest czas, kiedy kończy się sezon rowerowy. Oczywiście wiele osób jeździ rowerem cały rok, jednak większość z nas robi to w okresie ciepłym. Dlatego też ceny ustalone za określone modele rowerów są  najwyższe na początku sezonu. Kiedy zbliża się wrzesień i październik, ceny rowerów bardzo często są obniżane. To tak jak na przykład z ubraniami. Mamy wyprzedaż na koniec sezonu. Oczywiście jest tego jeden minus. Wiele modeli rowerów jest już wtedy wyprzedanych. Pozostałe modele zostają przecenione. Niektóre z nich przybierają dużo niższe ceny niż wcześniej. Dlatego też warto rozważyć zakupy w tej części roku.

Warto tutaj zwrócić też uwagę na modele z poprzedniego rocznika. W tym przypadku obniżki cen są zazwyczaj najwyższe. Oczywiście rower jest rok starszy, jednak przecież do tej pory nie używany. Ewentualna późniejsza sprzedaż nie jest też zbyt trudna, ponieważ mało kto zbyt mocno przywiązuje wagę do rocznika roweru. Bardziej interesuje nas to w przypadku samochodów. Tutaj nie jest to problem. Dlatego też nie ma powodu, aby przejmować się taką kwestią. To radykalnie może obniżyć nam koszt zakupu roweru.

Zima

Bardzo dobrym momentem na zakup roweru może być także okres zimowy. Wtedy zainteresowanie rowerami jest naprawdę niewielkie. Właściciele sklepów rowerowych próbują skusić potencjalnego klienta świetnymi rabatami. Dlatego też to może być dobry czas na poszukiwanie dobrego roweru. Mamy też dłuższy czas na zastanowienie się. Raczej szybko ktoś nam nie sprzątnie sprzed nosa naszego upatrzonego, potencjalnego nowego nabytku. Mamy więc okazję porównać ceny tych samych modeli w sklepach i zdecydować, gdzie kupić sprzęt dla siebie. W tym przypadku też możemy sporo zaoszczędzić.

Wyobraźmy sobie, że w dwóch sklepach cena modelu była podobna. Jeden sprzedawca oferuje nam obniżkę o 30%, a drugi o 50%. Mimo, że cena 30% niższa jest już naprawdę atrakcyjna, to szkoda przegapić oferty, gdzie rower możemy kupić aż 50% taniej.  Powinniśmy myśleć o takich kwestiach, kiedy chcemy kupić rower za maksymalnie niską stawkę. Dodatkowo ceny pozostałych akcesoriów rowerowych są niższe, więc możemy niedrogo bardzo kompleksowo się wyposażyć.

Podsumowując – jeśli chcemy jak najtaniej kupić rower, to warto takie zakupy rozważać i ich dokonywać w okresie jesiennym i zimowym. Choć zazwyczaj wtedy nie mamy całego wachlarza modeli do wyboru, to jednak z pewnością każdy może znaleźć coś dla siebie. Tym bardziej, że koszty zakupu roweru będą niższe. Warto więc znać takie prawidłowości i wiedzieć, że najmniej opłacalne jest dla nas kupować rower wtedy, kiedy zaczyna się sezon rowerowy. Bądźmy szczerzy- nie musimy przecież przepłacać. Mieć solidny rower w niższej cenie, to przecież sama korzyść dla nas i naszego portfela.