Mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym w 2021 roku.

Dla wszystkich sympatyków kolarstwa szosowego mamy świetną wiadomość. Już w dniach 18 – 26 września 2021 roku w belgijskiej Brugii i Leuven zaplanowano imprezę kolarską najwyższej światowej rangi. Mowa o 94. mistrzostwach świata w kolarstwie szosowym.  W zmaganiach sportowych swój udział zapowiedziało aż 907 kolarzy (613 mężczyzn i 294 kobiety) z 75 światowych reprezentacji. Najliczniejsze kolarskie reprezentacje wystawi Belgia,  Francja, Holandia i Włochy. Zmagania kolarskie bez wątpienia dostarczą niezwykłych emocji sportowych i zapadną na długo w pamięci wszystkim fanom tej wyjątkowej dyscypliny sportowej. Warto zatem już teraz poznać poszczególne trasy kolarskie oraz program tego wyjątkowego sportowego wydarzenia.

Program mistrzostw świata w kolarstwie szosowym Flandria 2021

W czasie rozgrywek mistrzowskich zaplanowano  11 wyścigów kolarskich. Starty rozpoczną się w niedzielę 19 wrześna 2021 roku. Mistrzostwa otworzy jazda indywidualna na czas mężczyzn, którzy powalczą o trofea na dystansie 43,3 km.  W poniedziałek 20 września zaplanowano dwa wyścigi: jazdę indywidualną na czas mężczyzn w przedziale wiekowym do lat 23 oraz wyścig indywidualny na czas kobiet. Zmagania Pań zakończą się na 23,3 kilometrze trasy.  21 września rozpoczną się rozgrywki w  jeździe indywidualnej na czas juniorek na dystansie 19,3 km i juniorów, dla których przewidziano nieco dłuższą trasę. Na kolejne dni przypadnie rywalizacja w jeździe drużynowej na czas sztafet mieszanych na dystansie 44,5 km oraz juniorek i młodzieżowców w wyścigu ze startu wspólnego na 73,7 km oraz na 162,6 km. W sobotę 25 września zmierzą się juniorzy w wyścigu ze startu wspólnego na 1dystansie 19,4 km. Jakby tego było mało, na kibiców jeszcze tego samego dnia czeka wyścig ze startu wspólnego kobiet. Mistrzostwa zwieńczy długo wyczekiwany wyścig ze startu wspólnego mężczyzn, który zaplanowano na niedzielę 26 września. Na kolarzy czeka niełatwa trasa licząca aż 267,7 km.

Trasy mistrzowskich rozgrywek w kolarstwie szosowym

Starty rozgrywek w jeździe na czas zaplanowano z położonego nad Morzem Północnym malowniczego Knokke – Heist. Wyścigi zakończą się w Brugii. Kolarze będą rywalizować na zupełnie płaskim terenie. Istotną rolę odegrają warunki atmosferyczne a zwłaszcza siła wiatru w tym jego boczne podmuchy. Z kolei centrum wyścigów ze startu wspólnego będzie należeć do stolicy prowincji Brabancja Flamandzka – Leuven. Starty mężczyzn, kobiet i młodzieżowców rozpoczną się z hisorycznego centrum Antwerpii. Kolarskie kategorie juniorskie powalczą tylko na rundzie Leuven. W wyścigu ze startu wspólnego na kolarzy czeka skomplikowana trasa, która liczy 268 km  z różnicą wzniesień na poziomie 2562 m.   Po starcie z Antwerpii kolarze dojadą do Leuven gdzie zaliczą 1,5 rundy. Następnie skierują się na południe w kierunku flandryjskiej rundy. Następnie wrócą do Leuven, gdzie przejadą kolejne 4 rundy, ponownie przejadą flandryjską rundę by na sam koniec wykonać 2,5 rundy w Leuven kończąc zmagania na mecie w Geldenaaksevest. Runda  Leuven będzie liczyć 15,5 km. Na jej trasie kolarze będą mieli do pokonania cztery strone podjazdy. Z kolei  na rundzie flandryjskiej na uczestników mistrzostw będzie czekać aż sześć stromych i wymagających wspinaczek.

 

Możesz również polubić