Najpopularniejsze wyścigi rowerowe dla amatorów w Polsce

Lubisz jeździć rowerem? Sprawia Ci to przyjemność? A może jest odskocznią od Twoich problemów? 

Od kilku lat możemy zauważyć, że znacznie więcej ludzi jako transport wybiera rower zamiast samochody. Większość osób chcąc być ekologiczni wybierają ten środek transportu, jak i również dlatego, że jest on o wiele lepszy dla naszego zdrowia oraz wzmacnia naszą kondycję. Skąd moda na rower? Codziennie w mediach możemy usłyszeć w jak złym stanie jest nasze powietrze, to którym na co dzień oddychamy. Znacznie gorszy poziom jest zauważalny w miastach, ponieważ jest znacznie zwiększona liczba spalin i większa liczba pojazdów. Dlatego dużo pracowników decyduje się na dojazd do pracy rowerem.

Jednak, aby rozpocząć jazdę na rowerze potrzeba czasu. Nie będziemy od razu jeździć, jak kolarze jeżdżący na ekranach naszych telewizorów. Musimy wyćwiczyć naszą kondycję, tempo, a także nasze ciało musi przyzwyczaić się do wysiłku, którego zazwyczaj do tej pory nie miało w takim stopniu. Jak rozpocząć swoją kolarską karierę? Od czego zacząć? Wiele początkujących sportowców zapisuje się do klubu w okolicy i zaczyna jeździć z innymi członkami, którzy czasem mają większe doświadczenie od nas i mogą dać nam różne wskazówki na temat jazdy oraz opowiedzieć swoją historię z swoim hobby. 

Na pewno w okolicy swojego domu znajdziesz miejsce, w którym będziesz mógł jeździć. Osoby najczęściej wybierają miejsca odizolowane od głównych dróg, większej ilości aut oraz ruch. Wybierają okolice lasów, pól, ponieważ wtedy mogą przemieszać się bezpieczniej i odpocząć od codzienności w ciszy. 

Jakie są najpopularniejsze wyścigi rowerowe dla amatorów w Polsce?

Jesteś amatorem i nie wiesz gdzie możesz się wybrać, aby jeździć w miarę równym tempie jak inny uczestnicy? Podamy kilka propozycji wyścigów, który wybierają najczęściej osoby rozpoczynające swoją przygodę z kolarstwem. Być może okaże się, że miejsca są tuż obok Ciebie. 

Rok 2020 daje wiele możliwości na rozwój swojego kolarskiego hobby. Pierwszy, najbliższy wyścig jest zaplanowany na 1 sierpnia tego roku, “Szosowy Klasyk- Obiszów”, odbywa się on  w województwie dolnośląskim od wielu lat, cieszy się także popularnością. Drugi, mający miejsce 09.08.2020 r. także na terenie Śląska Grand Prix Doliny Baryczy – Żmigród. Ostatnia ze znanych tras to Visegrad Bicycle Race – Długołęka – Oleśnica, również na tym samym terenie. Natomiast wśród wyścigów na terenie podkarpacia i małopolski możemy wymienić trasę górską w Ptaszkowej, w Wierchomli, w Krynicy Zdrój, która cieszy się pięknymi widokami i charakterystyczną wieżą widokową. Następna trasa jest zaplanowana na 23.08.2020 roku na Myślenice, które znajdują się na drodze do Zakopanego, tzn. “zakopiance”. Przed ostatnia trasa dotyczy terenów Rzyki, natomiast ostatnia trasa jest zaplanowana już podczas złotej polskiej jesieni. Odbywa się zazwyczaj w połowie października i obejmuje rajd szosowy. Podczas niej można zobaczyć bieszczadzkie widoki i oddychać górskim powietrzem, które na pewno będzie na nas i na nasze zdrowie wpływało pozytywnie.